Kadunud perekond Orajõel (Häädemeeste khk)

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
kala654
Postitusi: 46
Liitunud: Laupäev 22. Jaanuar 2011, 22:06:01
Status: Eemal

Kadunud perekond Orajõel (Häädemeeste khk)

Postitus Postitas kala654 »

Tervitus


Säärane asi: mul on teada, et üks Ljudmilla Vaher'i nimeline isik on sündinud 27.04.1899 (ukj) Orajõe vallas, kuid tema sünnikande leidsin lähedal asuvas Laiksaare õigeusu kogudusest- abieluväline laps. On ka teada, et tema ema nimi oli Maria Eva t. Vaher, sündinud 26.12.1870 ka Orajõel. Sünnikadest saab teada, et Ljudmilla vanaisa (Maria isa) oli Bogdan ning Maria on ikkagi Häädemeeste khk, Orajõe all kirjas. Probleem on aga selles, et ma ei ole suutnud leida, ei Laiksaare ega ka Häädemeeste Õigeusu koguduste pihinimekirjadest ei Mariat, ega ka tema 1899 sündinud tütart. Kas äkki n-ö langenud naisi märgiti eraldi õigeusu kogudustes? Oskab keegi aidata?

Saaga EAA.1942.1.28:47?458,2184,1614,534,0
HelleMai
Postitusi: 638
Liitunud: Teisipäev 10. November 2009, 02:23:11
Status: Eemal

Re: Kadunud perekond Orajõel (Häädemeeste khk)

Postitus Postitas HelleMai »

Õigeusus isanimi Bogdan näitabki, et inimene on sündinud vallaslapsena st. mingit reaalset Bogdani ei ole olemas.
kala654
Postitusi: 46
Liitunud: Laupäev 22. Jaanuar 2011, 22:06:01
Status: Eemal

Re: Kadunud perekond Orajõel (Häädemeeste khk)

Postitus Postitas kala654 »

Ok, kuna õigeusust midagi suurt ei tea, siis tegingi loogilise järelduse. Kas, see et ta oli langenud naine, võis mõjutada seada, et teda pihiliste nimekirjas leida ei ole, või on ta lihtsalt mul kae silma vahele jäänud.
Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”