Raduraksti kasutamisest

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
AnneliRoode
Postitusi: 41
Liitunud: Kolmapäev 12. Veebruar 2014, 15:43:02
Asukoht: Austria
Status: Eemal

Raduraksti kasutamisest

Postitus Postitas AnneliRoode »

Tere!

Olen küll lätlaste Raduraksti registreeritud kasutaja olnud juba mõna aega, aga varem ikka lihtsalt lapanud mõnd kirikuraamatut. Ja kui infot pole just eriti palju olnud, siis olen sealsed andmed lihtsalt paberi ja pliiatsiga endale ülestähendanud.

SUUR TÄNU TEGIJATELE, kes koostasid HINGELOENDITE REGISTRI!!!! Minu tänusõnad ja kummardus Teile

Ja just nüüd kui on olemas eelpool mainitud register, siis sattusin sealt jälle Radurakstile (Mõisaküla ja Veelikse mõisade 1782 Hingeloendid). Ja siit siis mõtlesin, et oma esivanemate uurimine lihtsam oleks, siis salvestaksin endale need mind huvitavad kaadrid. Aga oh häda :( Kui oled Saaga kasutamisega harjunud, kus kõik kenasti pildiks või pdf-ks salvestada saad, siis Radurakstis pole kuskil näha mingit taolist menüüdki. Ka nii nagu Saagas, et lisad kuhugi mujale dokumenti neti-viite, millega avaneb koheselt vaadeldav-uuritav kaader - ka seda ma ei leidnud :(

Siit ka minu pöördumine - kas oskab keegi ,kuidas saaks konkreetseid kaadreid või viiteid salvestada.
Lugupidamisega
Anneli Neumann-Roode
Katsa
Postitusi: 3742
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Re: Raduraksti kasutamisest

Postitus Postitas Katsa »

Radurakstit pööritav tarkvaralahendus on oluliselt kohmakam ja võimalustevaesem võrreldes Saagaga. Saaga on üks parimaid - minu meelest. Raduraksti ei võimalda kaadritele viidata ega pilte salvestada. Vähemalt tavaline inimene, kellel puuduvad vajalikud oskused ja teadmised, ei saa Radurakstit kasutada muuks, kui säilikute lehekülgede vaatamiseks. Aga hea seegi.
Katrin H.
Jaan Somer
Postitusi: 23
Liitunud: Laupäev 22. November 2014, 13:36:11
Status: Eemal

Re: Raduraksti kasutamisest

Postitus Postitas Jaan Somer »

Tere. Olen kasutanud Raduraksti andmeid oma suguvõsa uurimisel. Kui need leitud, siis kopeerin ja salvestan
selle lehekülje aadressi. Näit http://www.lvva-raduraksti.lv/ru/menu/l ... 33029.html" onclick="window.open(this.href);return false; lisades lk nr.
Kui vaja midagi neist andmetest arvutisse, siis teen osalise või täieliku kuvatõmmise
mingi seda võimaldava programmiga JPG formaadis. Neid programme on mitmeid ja ka tasuta kasutatavaid.
PrntScr tarvita, minu jaoks ebamugav. Vajadusel teen sellest JPG pildist PDF faili. Programme, sealhulgas ka tasuta,
on küll. Ainult püüavad igasugu kaasavara kaasa panna. Paistab, et Radurakstis teistmoodi asju salvestada ei saa.
Peale luubi midagi muud pole leidnud ja õpetustes pole ka midagi kirjas.
AnneliRoode
Postitusi: 41
Liitunud: Kolmapäev 12. Veebruar 2014, 15:43:02
Asukoht: Austria
Status: Eemal

Re: Raduraksti kasutamisest

Postitus Postitas AnneliRoode »

Tänud!

Ma salvesasin ka JPG-ks, et saaksin vähemalt enda tarvis välja trükkida. Siis on võimalik ka ilma internetis istumata :) uurida ja puurida ning nimesid ja daatumeid lisada ja neid siis ots-otsaga kokku viia. Sest kirikumeetrikad on paljuski olemas Halliste kihelkonna materjalide juures.

Aga veel - kuna see materjal -Mõisaküla ja Veelikse kohta ehk teisigi huvitab, siis olen tänaseks osa Mõisaküla 1782 aasta HR materjalid toksinud Excel-i tabelisse. Kui kogu Mõisaküla valmis ja keegi huvitet, siis jagaksin hea meelega. Olen lisanud omalt poolt nime normaliseeritud kuju (mõtlen siin näitena: TOHMAS = TOOMAS) ja veel teisi variante nime kirjutamisel nagu TOMAS , THOMAS; KAHRL =KARL=KAARL jne). Samas võimaldab Excel kenasti ka orienteeruva sünniaasta väljarehkendada (viimased vajavad muidugi kontrollimist kirikumeetriakatest [nii palju kui seevõimalik on].

Tervitades ja veel kord tänud vastajtele!
Anneli Neumann-Roode
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Raduraksti kasutamisest

Postitus Postitas Mardo Margumets »

Selle teema lõpupoole ma kirjutasin väikese õpetuse kuidas Radurakstis saab kätte pildi aadressi. Siis ei pea mingit muud programmi kasutama pildi arvutisse salvestamiseks.
AnneliRoode
Postitusi: 41
Liitunud: Kolmapäev 12. Veebruar 2014, 15:43:02
Asukoht: Austria
Status: Eemal

Re: Raduraksti kasutamisest

Postitus Postitas AnneliRoode »

Tänan!!!
Jaan Somer
Postitusi: 23
Liitunud: Laupäev 22. November 2014, 13:36:11
Status: Eemal

Re: Raduraksti kasutamisest

Postitus Postitas Jaan Somer »

Tere.
Radurakstis saab andmetega pilti salvestada ka paari hiireklõpsuga. Nimelt kui vajalik lehekülg on leitud, siis teha
sellel parema klahviga klõps. Avaneb menüü, kus valida "vaata veebilehe teavet". Sealt valik "meedia". Siin on lehe pildifailid.
Need on png-d, mis nõ ehitavad lehte. Meid huvitav pilt andmetega on ainukesena JPG-s. Tal on ka hästi pikk aadress/nimi ja
algab img1 jne edasi.Nt http://img1.lvva-raduraksti.lv/revizija ... 008-M3.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;.
Teeme selle aktiivseks, st teeme real vasakklõpsu. Kui vaadata nüüd meie avatud lehekülje allossa, siis seal on
"eelvaatlus", kust näha kas aktiivseks tehtud pilt on ikka see mis vaja. Paremal sealsamas on aken "salvesta kui". Vajutame ja salvestame
tavalisel viisil jpg-s. Nt LVVA-000077-0014-000250-008-M3 on selle pildi nimi kui midagi pealkirjas salvestamisel ei muuda.
Kes neid klõpse luges, 4 tuleb ära, aga ei mingeid lisaprogramme. Sedasi töötab Firefoxiga. Teistega pole proovinud. Harjutada
võite ükskõik millisel lehel, ega pea kohe Raduraksti peale minema. Ainult kas seal peale png-de muud on. Proovimiseks kõlbavad ka need.
Head proovimist.
AnneliRoode
Postitusi: 41
Liitunud: Kolmapäev 12. Veebruar 2014, 15:43:02
Asukoht: Austria
Status: Eemal

Re: Raduraksti kasutamisest

Postitus Postitas AnneliRoode »

Tere ja suur tänu veel ühe võimaluse eest :)

Tänuga
Anneli Neumann-Roode
Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”